thumbnail
0 коментар

Изберете ја кариерата врз…

Понекогаш човек ниту самиот не знае со што би сакал или би можел да се занимава некогаш, особено кога е..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Како да напишете привлечно…

Кога станува збор за барањето работа, вашето резиме, односно куса биографија (CV) е најважно. Подгответе го како што треба и..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Направете од себе БРЕНД…

Зошто не гледаме онолку жени на врвот на деловната хиерархија колку што би сакале? Можеби затоа што жените не се..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Фондот за развој ќе…

Фондот за иновации и технолошки развој го објави првиот јавен повик „Предизвик за воспоставување на лаборатории за производство FAB LABS..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Ковид кризата ја зголеми…

Последниот извештај на Европската Комисија за социјалниот развој во ЕУ ги анализира последиците од здравствената криза и предупредува дека земјите..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

ССМ: Работа на определено…

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ), по најавите за можни отпуштања на работници во текстилниот сектор, денеска упати апел до..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Се прави нова стандардизација…

Jазот меѓу постојната квалификувана работна сила и потребите на пазарот на трудот сè уште е еден од најголемите предизвици со..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Барањето работа не е…

Пандемијата влијаеше на секој аспект од нашите животи, а особено на начинот на работење и на самото барање работа. Иако..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Институциите се здружија за…

Создавањето кадар кој ќе поседува реални, употребливи знаења и практични вештини со кои ќе може соодветно да се одговори на..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Незавршените работи на Меркел…

Извонредното владеење на Ангела Меркел како прва жена канцелар во Германија ја направи неприкосновена кралица на Европа. Таа беше силен..

Прочитај повеќе


Новости на календар
март 2024
П В С Ч П С Н
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031