thumbnail
0 коментар

Финансиски хороскоп за 2022…

Годишниот хороскоп за пари за 2022 година открива дека повеќето ги очекуваат големи промени на полето на финансиите. Многумина ќе..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Годишен хороскоп за работа…

Годишен хороскоп за 2022 година за работа и кариера! Овен 2022 година покажува различни резултати во кариерата. Од една страна,..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Kакви биле платите пред…

Во далечната 1996 година просечна нето-плата во државата била 8.817 денари. Во тоа време најпрофитно било да се работи во..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Што да правите кога…

Ако се чувствувате заглавени на работа што не ја сакате поради различни причини, тоа може да предизвика постојан стрес и..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Што открива вашето работно…

Еве што открива работната маса за личноста! Психијатар од Националниот институт за ментално здравје во Велика Британија ги откри најчестите..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Токсичната култура е главна…

Културата на работното место диктира како вработените се однесуваат, донесуваат одлуки и комуницираат едни со други додека се во канцеларија...

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Дали знаете зошто стјуардесите…

Зошто стјуардесите носат марами околу вратот? Објаснувањето ќе ве изненади, не би ни погодиле која е причината. Униформите за стјуардеси..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Отпадот и климатските промени…

Климатските промени се проблем со кој веќе се соочуваме. Причините за оваа појава се многубројни и комплексни и сите ние..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Дали растот на платите…

Новиот закон за систем на плати во јавниот сектор е на јавна расправа до 15 февруари. Претпоставките за новата пресметка,..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Празници и неработни денови:…

Кој на Балканот најмногу работи, а кој најмногу одмара? Ова прашање неретко е предмет на дискусија во земјите од регионот,..

Прочитај повеќе


Новости на календар
март 2024
П В С Ч П С Н
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031