thumbnail
0 коментар

Колку ќе се зголемат…

Порталот „Пари“ објави пресметка колку ќе се зголемат фактурите за струја за домаќинствата со новите промени на тарифите. Според неа,..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Нека се намалат цените…

Месната индустрија засега нема позитивен одговор од Владата во однос на барањето да се укинат увозните давачки за суровините, што..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

„Магнамехатроникс“ ќе инвестира 40…

Во Технолошко-индустриската развоја зона во Штип ќе се отвори нова фабрика, инвестиција на компанијата „Магнамехатроникс“ која дизајнира, развива и произведува..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Треба ли да аплицирате…

Интервјуата за работа се повеќе стануваат виртуелни или онлајн, па поради тоа се повеќе кандидати вежбаат пред камера или аплицираат..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Инфлуенсерите и тренерите за…

Досега советите за кариера доаѓаа од постари професионалци или сертифицирани тренери. Сега, помладите работници се свртуваат кон  таканаречените инфлуенсери на..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Речиси 300.000 граѓани во…

Продолжува континуираниот раст на масовноста при вложувања во ризико осигурувањето на живот кое нема штедна компонента и најчесто е обезбедување..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Граѓаните прашуваат: Ако се…

Додека од државниот врв се засилуваат најавите за увоз на работна сила од странство, оваа идеја се дочека  во земјата..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Истражување: Речиси 40 отсто…

Речиси 40 отсто од онлајн-продавниците користат манипулативни техники за да ги наведат потрошувачите да донесуваат одлуки што не се во..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Синдикатот бара повлекување на…

Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) бара да се повлечат предложените закони за плати во јавниот сектор и за работни односи,..

Прочитај повеќе
thumbnail
0 коментар

Дали растот на платите…

Новиот закон за систем на плати во јавниот сектор е на јавна расправа до 15 февруари. Претпоставките за новата пресметка,..

Прочитај повеќе


Новости на календар
февруари 2023
П В С Ч П С Н
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728